PlayStone

office@eu.org.ua

Наш E-mail

пн-пт: 9:00 - 17:30

сб,нд: вихідний

ЄС надасть Україні 66 млн євро на відбудову шкіл

ЄС надасть Україні 66 млн євро на відбудову шкіл 19.12.2022

Підписана угода між Урядом України і Європейською Комісією передбачає надання коштів у розмірі 66 млн євро на ремонт шкіл, зокрема і на деокупованих територіях.

 

Окрім цього Україна вже отримала 34 млн євро допомоги завдяки міжнародним гуманітарним організаціям. З них 20 млн євро надано через Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS), ще 14 — в рамках Програми розвитку ООН (ПРООН). 

 

Ці кошти були направлені на ремонт вікон, дахів, дверей, систем водовідведення та теплопостачання, а також облаштування класів у бомбосховищах і приміщеннях для навчання.

 

Також через Механізм цивільного захисту Єврокомісія запустила кампанію із передачі Україні шкільних автобусів. Вже зовсім скоро до українських шкіл прибуде із ЄС 240 автобусів.

 

Як повідомляє Міністерство освіти і науки України, від початку повномасштабного вторгнення було повністю зруйновано близько 300 шкіл, ще 2500 пошкоджено.

 

Цей обсяг становить близько 8% від загальної кількості українських навчальних закладів. Найбільше шкіл зруйновано у Донеччині, Харківщині, Луганщині, Миколаївщині, Чернігівщині, Київщині та Сумщині.