Три культурні установи у Львові отримали гранти ЄС на створення цифрових архівів
06.03.2025
Три провідні культурні установи Львова – Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького («Шевченківський Гай»), Дім Звуку / РадіоГараж та Музейний кризовий центр – отримали фінансування в межах європейської програми House of Europe.
Загальна сума грантової підтримки для кожної з інституцій сягає 20 000 євро, які будуть спрямовані на придбання сучасного технічного обладнання, створення хмарних сховищ та залучення експертних консультацій. Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Кошти дозволять реалізувати низку ініціатив, спрямованих на збереження та популяризацію культурної спадщини через цифровізацію унікальних фольклорних матеріалів, музичних архівів та історичних документів.
Загалом на розгляд експертної комісії було подано 234 заявки, з яких 68 проєктів пройшли технічний відбір. У підсумку до фінального етапу було відібрано 15 переможців, серед яких і три львівські культурні інституції.
Музей народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького («Шевченківський Гай») – реалізує проєкт зі створення цифрового архіву фольклору Донеччини на основі унікальної колекції дослідника Степана Мишанича.
Дім Звуку / РадіоГараж (Інститут актуального мистецтва) – проведе оцифрування магнітних записів композитора Богдана-Юрія Янівського, які зберігаються у фонотеці львівського радіо та телебачення, забезпечуючи їх доступність для широкої аудиторії.
Музейний кризовий центр («Новий Музей») – здійснить оцифрування понад 2000 архівних документів, пов’язаних із політичними в’язнями, для подальшого їх збереження у фондах Музею «Територія Терору». До цього архіву увійдуть особисті листи, матеріали самвидаву та листівки Української повстанської армії.