PlayStone

office@eu.org.ua

Наш E-mail

пн-пт: 9:00 - 17:30

сб,нд: вихідний

Історичний центр Одеси відбудовуватимуть за фінансової підтримки Італії

Історичний центр Одеси відбудовуватимуть за фінансової підтримки Італії 15.02.2024

Рішення про виділення для відновлення історичного центру Одеси та про активну співпрацю із ЮНЕСКО щодо реалізації цього питання влада Італії погодила у жовтні 2023 року.

 

В рамках підписання першої Угоди між Італійською Республікою та ЮНЕСКО, яке відбулося минулого тижня, Італія надасть 500 тисяч євро на першочергові відновлювальні роботи у Спасо-Преображенському соборі.

 

Детальніше обговорення відновлення історичного центру Одеси відбулося 13 лютого в рамках зустрічі т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва та спеціального посланника Міністра закордонних справ Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа, а також другого секретаря та консула Посольства Італійської Республіки в Україні Стефано Мозера.

 

Всього план відновлення Одеси складається із трьох частин: реставрація Спасо-Преображенського кафедрального собору, захист та цифровий облік 52 об’єктів культурної спадщини із переліку ЮНЕСКО та розробка плану розвитку міста із залученням коштів фондів. Всього план вартістю 45 млн євро розрахований на 3 роки.